High School Football Playoff Brackets

Hauler-Panels

CLASS 7A
First Round
Game 1: LR Central 34, Fayetteville 28
Game 2: North Little Rock 49, Heritage 16
Game 3: Southside 25, Rogers 24
Game 4: Har-Ber 28, LR Catholic 17
Quarterfinals
Game 5: Cabot 35, Little Rock Central 7
Game 6: North Little Rock 28, Bryant 7
Game 7: Bentonville 45, Southside 13
Game 8: Conway 52, Har-Ber 42
Semifinals
Game 9: Cabot 43, North Little Rock 42
Game 10: Bentonville 21, Conway 14
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 6 – 7 p.m.
Bentonville vs Cabot

Class 6A
First Round
Game 1: El Dorado 42, Mountain Home 14
Game 2: Benton 36, Russellville 35
Game 3: Jonesboro 42, Sheridan 0
Game 4: Lake Hamilton 45, Marion 14
Game 5: Greenwood 49, LR Fair 12
Game 6: LR Parkview 28, Texarkana 25
Game 7: Pine Bluff 48, LR Hall 0
Game 8: Siloam Springs 26, Searcy 21
Quarterfinals
Game 9: El Dorado 51, Benton 34
Game 10: Jonesboro 23, Lake Hamilton 21
Game 11: Greenwood 45, LR Parkview 0
Game 12: Pine Bluff 35, Siloam Springs 7
Semifinals
Game 13: El Dorado 23, Jonesboro 21
Game 14: Pine Bluff 37, Greenwood 34
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 7 – 6:30 p.m.
El Dorado vs Pine Bluff

Class 5A
First Round
Game 1: Alma 49, Beebe 23
Game 2: LR Mills 32, White Hall 13
Game 3: Batesville 48, Greenbrier 6
Game 4: Camden Fairview 28, Helena-West Helena 13
Game 5: Hope 31, Sylvan Hills 14
Game 6: Wynne 35, Shiloh Christian 19
Game 7: Pulaski Academy 50, Watson Chapel 36
Game 8: Morrilton 56, Nettleton 25
Quarterfinals
Game 9: Alma 26, LR Mills 0
Game 10: Batesville 26, Camden Fairview 24
Game 11: Hope 21, Wynne 0
Game 12: Morrilton 57, Pulaski Academy 50
Semifinals
Game 13: Batesville 31, Alma 28
Game 14: Morrilton 24, Hope 21
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 7 – Noon
Morrilton vs Batesville

Class 4A
First Round
Game 1: Dardanelle 21, Highland 7
Game 2: Arkadelphia 35, Dumas 0
Game 3: Newport 30, Pottsville 20
Game 4: Prairie Grove 49, Pulaski Robinson 15
Game 5: Valley View 35, Gravette 7
Game 6: Lonoke 49, Pocahontas 7
Game 7: Maumelle 31, Stuttgart 10
Game 8: Star City 56, Gentry 24
Game 9: Pine Bluff Dollarway 47, Jonesbore Westside 21
Game 10: Ashdown 30, Farmington 0
Game 11: Booneville 42, Clinton 13
Game 12: Hamburg 48, Mena 12
Game 13: Malvern 53, Monticello 21
Game 14: Lincoln 27, Nashville 14
Second Round
Game 15: Warren 48, Dardanelle 13
Game 16: Arkadelphia 28, Newport 12
Game 17: Valley View 14, Prairie Grove 12
Game 18: Maumelle 34, Lonoke 13
Game 19: Star City 28, Gosnell 23
Game 20: Pine Bluff Dollarway 44, Ashdown 7
Game 21: Booneville 35, Hamburg 14
Game 22: Lincoln 41, Malvern 21
Quarterfinals
Game 23: Warren 31, Arkadelphia 24
Game 24: Valley View 37, Maumelle 17
Game 25: Pine Bluff Dollarway 36, Star City 0
Game 26: Booneville 35, Lincoln 0
Semifinals:
Game 27: Warren vs Valley View
Game 28: Pine Bluff Dollarway vs Booneville
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 13 – 7 p.m.

Class 3A
First Round
Game 1: Atkins 35, West Fork 32
Game 2: Charleston 42, Benton Harmony Grove 0
Game 3: McGehee 46, Greenland 7
Game 4: Hoxie 54, Elkins 0
Game 5: Barton 26, Lamar 24
Game 6: Fordyce 35, Mayflower 28
Game 7: Earle 42, Fountain Lake 37
Game 8: Lavaca 27, Osceola 13
Game 9: Green Forest 28, Riverview 0
Game 10: Two Rivers 26, Corning 20
Game 11: Smackover 41, Paris 19
Game 12: Melbourne 43, Centerpoint 42
Game 13: Episcopal Collegiate 27, Fouke 21
Game 14: Prescott 24, Rivercrest 14
Second Round
Game 15: Harding Academy 48, Atkins 17
Game 16: Charleston 27, McGehee 6
Game 17: Hoxie 27, Barton 26
Game 18: Earle 46, Fordyce 7
Game 19: Glen Rose 48, Lavaca 0
Game 20: Green Forest 36, Two Rivers 21
Game 21: Smackover 41, Melbourne 13
Game 22: Episcopal Collegiate 14, Prescott 6
Quarterfinals
Game 23: Charleston 48, Harding Academy 21
Game 24: Earle 8, Hoxie 6
Game 25: Glen Rose 42, Green Forest 7
Game 26: Smackover 36, Episcopal Collegiate 19
Semifinals:
Game 27: Charleston vs Earle
Game 28: Glen Rose vs Smackover
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 14 – 6:30 p.m.

Class 2A
First Round
Game 1: Brinkley 20, Magazine 17
Game 2: Dierks 37, Salem 35
Game 3: Strong 28, Spring Hill 6
Game 4: East Poinsett Co. 48, Mineral Springs 14
Game 5: Hazen 58, Cutter Morning Star 14
Game 6: Bearden 46, Hackett 0
Game 7: Mount Ida 31, Murfreesboro 6
Game 8: Gurdon 33, Bigelow 14
Game 9: Hector 14, Parkers Chapel 13
Game 10: England 66, McCrory 64
Game 11: Magnet Cove 63, Union Christian 21
Game 12: Rison 52, Mountainburg 6
Game 13: Conway Christian 36, Walnut Ridge 28
Game 14: Carlisle 38, Marked Tree 6
Second Round
Game 15: Des Arc 50, Brinkley 8
Game 16: Strong 27, Dierks 8
Game 17: East Poinsett Co. 34, Hazen 14
Game 18: Bearden 39, Mount Ida 0
Game 19: Junction City 25, Gurdon 6
Game 20: Hector 56, England 14
Game 21: Rison 36, Magnet Cove 14
Game 22: Carlisle 48, Conway Christian 26
Quarterfinals
Game 23: Des Arc 42, Strong 8
Game 24: Bearden 14, East Poinsett Co. 0
Game 25: Junction City 51, Hector 7
Game 26: Carlisle 30, Rison 19
Semifinals:
Game 27: Des Arc vs Bearden
Game 28: Junction City vs Carlisle
Championship, War Memorial Stadium
Dec. 14 – Noon

Oklahoma
Class 4A
First Round
Game 1: Anadarko 41, McLoud 2
Game 2: Catoosa 43, Cascia Hall 14
Game 3: Wagoner 28, Fort Gibson 7
Game 4: Woodward 49, Ada 7
Game 5: Douglass 63, Elgin 28
Game 6: Oologah 28, Sallisaw 17
Game 7: Poteau 48, Cleveland 7
Game 8: Clinton 27, Harrah 21
Quarterfinals
Game 9: Anadarko 40, Catoosa 14
Game 10: Wagoner 28, Woodward 21
Game 11: Douglass 29, Oologah 25
Game 12: Poteau 10, Clinton 7
Semifinals
Game 13: Anadarko 34, Wagoner 14
Game 14: Poteau 27, Douglass 20
Championship, Boone Pickens Stadium
Dec. 6 – 1 p.m.
Anadarko vs Poteau

Class 3A
Game 1: Blanchard 76, Perkins-Tryon 13
Game 2: Newcastle 28, Sulphur 6
Game 3: Victory Christian 42, Dewey 3
Game 4: Lincoln Christian 41, Stigler 21
Game 5: Plainview 60, OK Centennial 0
Game 6: Tuttle 31, Bethany 13
Game 7: Locust Grove 62, Roland 10
Game 8: Berryhill 43, Inola 13
Game 9: Metro Christian 44, Okmulgee 0
Game 10: Hilldale 32, Spiro 7
Game 11: Seminole 52, Marlow 19
Game 12: Heritage Hall 45, Lone Grove 35
Game 13: Checotah 37, Jay 13
Game 14 Beggs 34, Sequoyah Claremore 20
Game 15: Kingfisher 52, Purcell 9
Game 16: Jones 33, Cushing 14
Second Round
Game 17: Blanchard 41, Newcastle 0
Game 18: Lincoln Christian 27, Victory Christian 26
Game 19: Plainview 14, Tuttle 6
Game 20: Locust Grove 30, Berryhill 8
Game 21: Hilldale 14, Metro Christian 12
Game 22: Seminole 52, Heritage Hall 27
Game 23: Beggs 34, Checotah 28
Game 24: Kingfisher 48, Jones 0
Quarterfinals
Game 25: Blanchard 42, Lincoln Christian 13
Game 26: Plainview 41, Locust Grove 12
Game 27: Seminole 43, Hilldale 28
Game 28: Kingfisher 46, Beggs 8
Semifinals
Game 29: Blanchard vs Plainview
Game 30: Seminole vs Kingfisher
Championship, Boone Pickens Stadium

Class 2A
First  Round
Game 1: Hennessey 28, Crooked Oak 20
Game 2: Washington 41, Lexington 21
Game 3: Vian 40, Haskell 14
Game 4: Salina 36, Pawhuska 12
Game 5: Davis 60, Frederick 7
Game 6: Christian Heritage 42, Alva 21
Game 7: Adair 56, Kansas 19
Game 8: Okemah 26, Panama 21
Game 9: Meeker 49, Hugo 20
Game 10: Nowata 37, Colcord 12
Game 11: Millwood 72, Tonkawa 0
Game 12: Hobart 29, Kingston 14
Game 13: Commerce 60, Chelsea 7
Game 14: Hartshorne 37, Stroud 20
Game 15: Lindsay 52, Marietta 7
Game 16: Oklahoma Christian 35, Chisholm 7
Second Round
Game 17: Hennessey  41, Washington 7
Game 18: Vian 41, Salina 20
Game 19: Davis 34, Christian Heritage 29
Game 20: Adair 21, Okemah 12
Game 21: Meeker 20, Nowata 14
Game 22: Millwood 60, Hobart 6
Game 23: Hartshorne 17, Commerce 7
Game 24: Oklahoma Christian 38, Lindsay 16
Quarterfinals
Game 25: Vian 21, Hennessey 20
Game 26: Davis 28, Adair 27
Game 27: Millwood 14, Meeker 6
Game 28: Hartshorne 32, Oklahoma Christian 25
Semifinals
Game 29: Vian vs Davis
Game 30: Millwood vs Hartshorne
Championship, Boone Pickens Stadium

Class A
Game 1: Okeene 57, Cordell 22
Game 2: Cashion 50, Rush Springs 27
Game 3: Talihina 47, Stratford 7
Game 4: Hominy 34, Summit Christian 27
Game 5: Ringling 61, Watonga 6
Game 6: Thomas 28, Texhoma 0
Game 7: Morrison 44, Fairland 7
Game 8: Elmore City 26, Central Sallisaw 10
Game 9: Wynnewood 53, Quinton 0
Game 10: Kiefer 52, Warner 0
Game 11: Hollis 49, Oklahoma Bible 8
Game 12: Empire 48, Crescent 13
Game 13: Afton 55, Barnsdall 8
Game 14: Savanna 32, Wewoka 8
Game 15: Minco 49, Velma-Alma 32
Game 16: Apache 19, Fairview 7
Second Round
Game 17: Cashion 14, Okeene 7
Game 18: Talihina 46, Hominy 18
Game 19: Ringling 21, Thomas 14
Game 20: Morrison 24, Elmore City 0
Game 21: Kiefer 20, Wynnewood 12
Game 22: Hollis 29, Empire 6
Game 23: Afton 18, Savanna 6
Game 24: Apache 38, Minco 14
Quarterfinals
Game 25: Talihina 22, Cashion 20
Game 26: Ringling 48, Morrison 8
Game 27: Hollis 41, Kiefer 7
Game 28: Apache 48, Afton 7
Semifinals
Game 29: Talihina vs Ringling
Game 30: Hollis vs Apache
Championship, Boone Pickens Stadium

Class B
Game 1: Laverne 68, Allen 20
Game 2: Keota 58, Woodland 48
Game 3: Rejoice Christian 54, Dewar 6
Game 4: Fox 44, Merritt 20
Game 5: Alex 60, Ringwood 14
Game 6: Davenport 22, Coyle 12
Game 7: Wetumka 54, Oaks 6
Game 8: Pond Creek 38, Central Marlow 0
Quarterfinals
Game 9: Laverne 50, Keota 0
Game 10: Rejoice Christian 52, Fox 6
Game 11: Alex 38, Davenport 20
Game 12: Pond Creek 54, Wetumka 14
Semifinals
Game 13: Laverne 30, Rejoice Christian 20
Game 14: Pond Creek 58, Alex 26

Class C
Game 1: Shattuck 48, Grandfield 0
Game 2: Arkoma 70, Timberlake 24
Game 3: Cherokee 52, SW Covenant 6
Game 4: Balko 58, Corn Bible 8
Game 5: Tipton 46, Waynoka 0
Game 6: Bluejacket 42, Sasakwa 20
Game 7: Thackerville 50, Deer Creek Lamont 0
Game 8: Sharon-Mutual 56, Mountain View-Gotebo 24
Quarterfinals
Game 9: Shattuck 62, Arkoma 14
Game 10: Cherokee 38, Balko 14
Game 11: Tipton 48, Bluejacket 0
Game 12: Sharon-Mutual 58, Thackerville 40
Semifinals
Game 13: Cherokee 42, Shattuck 6
Game 14: Tipton 42, Sharon-Mutual 40