Arkansas High School Regional Tournament Brackets & Results

This is an archived article and the information in the article may be outdated. Please look at the time stamp on the story to see when it was last updated.
BASKETBALL FS

4A-North at Lincoln
GIRLS
Wednesday
Game 1: Prairie Grove 40, Waldron 39
Game 2: Berryville 64, Pottsville 48
Thursday
Game 3: Ozark 56, Mena 37
Game 4: Farmington 57, Dover 23
Friday
Game 5: Ozark 51, Prairie Grove 35
Game 6: BFarmington 57, Berryville 52
Saturday
3rd Place: Berryville 36, Prairie Grove 34
Championship: Farmington 56, Ozark 48

BOYS
Wednesday
Game 1: Prairie Grove 65, Dardanelle 47
Game 2: Maumelle 75, Gravette 54
Thursday
Game 3: Lincoln 63, Subiaco Academy 45
Game 4: Pottsville 48, Farmington 33
Friday
Game 5: Lincoln 47, Prairie Grove 35
Game 6: Maumelle 79, Pottsville 76
Saturday
3rd Place: Pottsville 54, Prairie Grove 36
Championship: Maumelle 73, Lincoln 72 OT

3A-Region 1 at Elkins
GIRLS
Wednesday
Game 1: Mansfield 41, Greenland 39
Game 2: West Fork 70, Lamar 59
Thursday
Game 3: Paris 56, Elkins 44
Game 4: Danville 59, Cedarville 50
Friday
Game 5: Paris 48, Mansfield 33
Game 6: West Fork 33, Danville 32 OT
Saturday
3rd Place: Danville 58, Mansfield 47
Championship: Paris 47, West Fork 41

BOYS
Wednesday
Game 1: Cedarville 66, Paris 65 OT
Game 2: Charleston 69, Green Forest 27
Thursday
Game 3: West Fork 49, Lamar 37
Game 4: Elkins 54, Two Rivers 47
Friday
Game 5: West Fork 49, Cedarville 47
Game 6: Charleston 67, Elkins 33
Saturday
3rd Place: Cedarville 57, Elkins 46
Championship: Charleston 55, West Fork 45

2A West Region at Eureka Springs
GIRLS
Wednesday
Game 1: Mountainburg 47, Quitman 30
Game 2: Conway St. Joseph 59, Magazine 39
Thursday
Game 3: Hackett 56, Hector 46
Game 4: Johnson Co. Westside 67, Conway Christian 61
Friday
Game 5: Mountainburg 53, Hackett 40
Game 6: Johnson Co. Westside 48, Conway St. Joseph 43
Saturday
3rd Place: Conway St. Joseph 45, Hackett 39
Championship: Mountainburg 56, Johnson. Co. Westside 45

BOYS
Wednesday
Game 1: Bigelow 35, Decatur 28
Game 2: Conway St. Joseph 61, Johnson Co. Westside 42
Thursday
Game 3: Hector 71, Eureka Springs 48
Game 4: Union Christian 78, Western Yell Co. 72
Friday
Game 5: Bigelow 70, Hector 66 OT
Game 6: Conway St. Joseph 54, Union Christian 36
Saturday
3rd Place: Hector 66, Union Christian 60 OT
Championship: Conway St. Joseph 56, Bigelow 54

1A Region 1 at Lead Hill
GIRLS
Wednesday
Game 1: Western Grove 58, County Line 49
Game 2: Kingston 56, Lead Hill 41
Thursday
Game 3: Mulberry 61, Alpena 47
Game 4: Jasper 53, Scranton 47
Friday
Game 5: Mulberry 43, Western Grove 23
Game 6: Kingston 55, Jasper 29
Saturday
3rd Place: Jasper 52, Western Grove 44
Championship: Kingston 48, Mulberry 46

BOYS
Wednesday
Game 1: Western Grove 68, Kingston 33
Game 2: Scranton 47, Omaha 41
Thursday
Game 3: County Line 59, Deer 30
Game 4: Jasper 53, Mulberry 25
Friday
Game 5: Western Grove 49, County Line 47
Game 6: Scranton 55, Jasper 38
Saturday
3rd Place: County Line 44, Jasper 39 OT
Championship: Scranton 45, Western Grove 40