Arkansas Regional Tournament Brackets & Results

4A North
at West Fork High School

Girls
Wednesday
Game 1: Berryville 43 Dardanelle 36
Game 2: Ozark 51, Pea Ridge 46
Thursday
Game 3: Pottsville 67, Gravette 51
Game 4: West Fork 48, Huntsville 37
Friday
Game 5: Berryville 38, Pottsville 35
Game 6: Ozark 46, West Fork 38
Saturday
Game 7: Pottsville 40, West Fork 38
Game 8: Berryville 53, Ozark 47

Boys
Wednesday
Game 1: Pea Ridge 62, West Fork 34
Game 2: Pottsville 66, Gravette 58
Thursday
Game 3: Subiaco Academy 52, Shiloh Christian 49
Game 4: Huntsville 60, Dardanelle 36
Friday
Game 5: Pea Ridge 61, Subiaco Academy 48
Game 6: Huntsville 47, Pottsville 35
Saturday
Game 7: Pottsville 48, Subiaco Academy 45
Game 8: Pea Ridge 54, Huntsville 37

4A East
at Cave City High School

Girls
Wednesday
Game 1: Central Arkansas Christian 59, Harrisburg 46
Game 2: Pocahontas 82, Heber Springs 62
Thursday
Game 3: ESTEM 63, Cave City 21
Game 4: Lonoke 55, Highland 44
Friday
Game 5: ESTEM 64, Central Arkansas Christian 45
Game 6: Pocahontas 47, Lonoke 40
Saturday
Game 7: Lonoke 40, Central Arkansas Christian 28
Game 8: Pocahontas 53, ESTEM 51

Boys
Wednesday
Game 1: Baptist Prep 56, Brookland 35
Game 2: Cave City 68, Lonoke 43
Thursday
Game 3: Jonesboro Westside 61, ESTEM 52
Game 4: Trumann 65, Helena-West Helena 59
Friday
Game 5: Baptist Prep 65, Jonesboro Westside 36
Game 6: Cave City 58, Trumann 42
Saturday
Game 7: Jonesboro Westside 72, Trumann 36
Game 8: Baptist Prep 70, Cave City 35

4A South
at Nashville High School

Girls
Wednesday
Game 1: Pine Bluff Dollarway 51, Ashdown 42
Game 2: Star City 59, Arkadelphia 20
Thursday
Game 3: Monticello 66, Nashville 65
Game 4: Dumas 44, Malvern 41
Friday
Game 5: Monticello 82, Pine Bluff Dollarway 65
Game 6: Star City 54, Dumas 34
Saturday
Game 7: Dumas 59, Pine Bluff Dollarway 40
Game 8: Star City 51, Monticello 44

Boys
Wednesday

Game 1: Nashville 59, Pine Bluff Dollarway 50
Game 2: Warren 64, Mena 35
Thursday
Game 3: Pulaski Robinson 49, Monticello 47
Game 4: Bauxite 66, Dumas 42
Friday
Game 5: Nashville 53, Pulaski Robinson 50
Game 6: Warren 42, Bauxite 39
Saturday
Game 7: Pulaski Robinson 57, Bauxite 46
Game 8: Warren 53, Nashville 48

3A-1
at Charleston High School

Girls
Wednesday
Game 1: Greenland 44, Perryville 31
Game 2: Lamar 73, Cedarville 51
Thursday
Game 3: Jessieville 58, Elkins 41
Game 4: Charleston 28, Paris 23
Friday
Game 5: Jessieville 63, Greenland 59
Game 6: Lamar 55Charleston 28
Saturday
Game 7: Greenland 61, Charleston 44
Game 8: Lamar 64, Jessieville 55

Boys
Wednesday
Game 1: Charleston 84, Perrvyille 69
Game 2: Lamar 64, Greenland 41
Thursday
Game 3: Jessieville 77, Elkins 49
Game 4: Paris 61, Cedarville 51
Friday
Game 5: Charleston 67, Jessieville 52
Game 6: Lamar 69, Paris 65
Saturday
Game 7: Paris 66, Jessieville 61
Game 8: Lamar 68, Charleston 58

3A-2
at Rose Bud High School

Girls
Wednesday
Game 1: Bald Knob 52, Bismarck 30
Game 2: Rose Bud 73, Newport 40
Thursday
Game 3: Harding Academy 71, Mayflower 59
Game 4: Marianna 37, Glen Rose 31
Friday
Game 5: Bald Knob 45, Harding Academy 36
Game 6: Rose Bud 61, Marianna 33
Saturday
Game 7: Marianna 35, Harding Academy 31
Game 8: Rose Bud 71, Bald Knob 60

Boys
Wednesday
Game 1: Tuckerman 46, Bismarck 14
Game 2: Little Rock Episcopal 65, Barton 41
Thursday
Game 3: KIPP Delta 46, Glen Rose 45
Game 4: Mariana Lee 65, Rose Bud 61
Friday
Game 5: Tuckerman 56, KIPP Delta 34
Game 6: Little Rock Episcopal 83, Mariana Lee 63
Saturday
Game 7: Mariana Lee 73, KIPP Delta 64
Game 8: Little Rock Episcopal 54, Tuckerman 48

3A-3
at Riverside High School

Girls
Wednesday
Game 1: Mountain View 52, Corning 41
Game 2: Osceola 59, Bergman 53
Thursday
Game 3: Valley Springs 48, Riverside 36
Game 4: Hoxie 74, Clinton 45
Friday
Game 5: Valley Springs 43, Mountain View 31
Game 6: Hoxie 67, Osceola 45
Saturday
Game 7: Mountain View 47, Osceola 37
Game 8: Hoxie 49, Valley Springs 42

Boys
Wednesday
Game 1: Riverside 77, Yellville-Summit 55
Game 2: Clinton 58, Osceola 46
Thursday
Game 3: Marshall 74, Rivercrest 66 OT
Game 4: Manila 61, Valley Springs 43
Friday
Game 5: Riverside 69, Marshall 40
Game 6: Manila 79, Clinton 50
Saturday
Game 7: Marshall 53, Clinton 46
Game 8: Riverside 62, Manila 61

3A-4
at Prescott High School

Girls
Wednesday
Game 1: Prescott 56, Smackover 43
Game 2: Fouke 64, Fordyce 57
Thursday
Game 3: Genoa Central 60, McGehee 42
Game 4: Junction City 49, Cossatot River 43
Friday
Game 5: Prescott 63, Genoa Central 48
Game 6: Junction City 81, Fouke 54
Saturday
Game 7: Genoa Central 54, Fouke 52
Game 8: Prescott 43, Junction City 28

Boys
Wednesday
Game 1: Centerpoint 62, Fordyce 33
Game 2: McGehee 47, Cossatot River 42
Thursday
Game 3: Drew Central 67, Gurdon 61 OT
Game 4: Junction City 52, Prescott 38
Friday
Game 5: Centerpoint 48, Drew Central 42
Game 6: McGehee 53, Junction City 49
Saturday
Game 7: Junction City 52, Drew Central 41
Game 8: Centerpoint 46, McGehee 29

2A North
at Carlisle High School

Girls
Wednesday
Game 1: Brinkley 60, Salem 57
Game 2: Carlisle 53, Sloan-Hendrix 35
Thursday
Game 3: Earle 63, Cotter 39
Game 4: Marmaduke 63, McCrory 51
Friday
Game 5: Earle 63, Brinkley 37
Game 6: Marmaduke 62, Carlisle 44
Saturday
Game 7: Carlisle 50, Brinkley 44
Game 8: Earle 53, Marmaduke 24

Boys
Wednesday
Game 1: Marked Tree 70, Des Arc 27
Game 2: Earle 73, Buffalo Island Central 41
Thursday
Game 3: Clarendon 79, Sloan-Hendrix 75 OT
Game 4: East Poinsett County 72, Brinkley 57
Friday
Game 5: Clarendon 63, Marked Tree 59
Game 6: Earle 67, East Poinsett County 53
Saturday
Game 7: East Poinsett County 57, Marked Tree 48
Game 8: Earle 84, Clarendon 71

2A West/Central
at Pangburn High School

Girls
Wednesday
Game 1: Hector 46, Johnson County Westside 42
Game 2: Quitman 64, Mountainburg 22
Thursday
Game 3: Conway Christian 59, Magazine 46
Game 4: Pangburn 46, Hackett 37
Friday
Game 5: Hector 42, Conway Christian 34
Game 6: Quitman 69, Pangburn 64
Saturday
Game 7: Pangburn 58, Conway Christian 54
Game 8: Quitman 59, Hector 23

Boys
Wednesday
Game 1: Lavaca 58, St. Joseph 28
Game 2: White County Central 68, Danville 48
Thursday
Game 3: Jacksonville Lighthouse 72, Eureka Springs 38
Game 4: England 64, Magazine 31
Friday
Game 5: Jacksonville Lighthouse 80, Lavaca 59
Game 6: England 36, White County Central 35
Saturday
Game 7: White County Central 57, Lavaca 43
Game 8: Jacksonville Lighthouse 52, England 48

2A South
at Magnet Cove High School

Girls
Wednesday
Game 1: Spring Hill 47, Magnet Cove 43
Game 2: Blevins 57, Rison 42
Thursday
Game 3: Caddo Hills 49, Parkers Chapel 25
Game 4: Camden Harmony Grove 56, Murfreesboro 52
Friday
Game 5: Spring Hill 57, Caddo Hills 47
Game 6: Blevins 63, Camden Harmony Grove 49
Saturday
Game 7: Caddo Hills 46, Camden Harmony Grove 37
Game 8: Spring Hill 56, Blevins 46

Boys
Wednesday
Game 1: Bearden 80, Mountain Pine 69
Game 2: Cutter-Morning Star 63, Lafayette County 48
Thursday
Game 3: Blevins 65, Rison 57
Game 4: Foreman 66, Parkers Chapel 60
Friday
Game 5: Bearden 63, Blevins 56
Game 6: Cutter-Morning Star 57, Foreman 40
Saturday
Game 7: Blevins 73, Foreman 60
Game 8: Bearden 57, Cutter-Morning Star 55

1A-1
at Omaha High School

Girls
Wednesday
Game 1: Kingston 45, Deer 15
Game 2: Jasper 66, Lead Hill 25
Thursday
Game 3: Alpena 49, St. Joe 48
Game 4: Omaha 56, Western Grove 47
Friday
Game 5: Kingston 46, Alpena 30
Game 6: Jasper 60, Omaha 29
Saturday
Game 7: Omaha 36, Alpena 29
Game 8: Jasper 71, Kingston 65

Boys
Wednesday
Game 1: Alpena 83, Mount Judea 46
Game 2: Jasper 48, Lead Hill 37
Thursday
Game 3: Deer 53, Kingston 42
Game 4: Omaha 56, Western Grove 50
Friday
Game 5: Deer 75, Alpena 71 OT
Game 6: Jasper 58, Omaha 53
Saturday
Game 7:Alpena 73, Omaha 71
Game 8: Deer 59, Jasper 46

1A-2
at Calico Rock High School

Girls
Wednesday
Game 1: Bay 68, Calico Rock 27
Game 2: Norfork 83, Armorel 15
Thursday
Game 3: Izard County 53, Rector 30
Game 4: Maynard 58, Mammoth Spring 50
Friday
Game 5: Izard County 44, Bay 41
Game 6: Norfork 72, Maynard 42
Saturday
Game 7: Bay 75, Maynard 49
Game 8: Norfork 56, Izard County 35

Boys
Wednesday
Game 1: Bay 65, Norfork 56
Game 2: Izard County 74, Armorel 47
Thursday
Game 3: Rector 49, Mammoth Spring 37
Game 4: Ridgefield Christian 53, Calico Rock 50
Friday
Game 5: Bay 78, Rector 46
Game 6: Izard County 62, Ridgefield Christian 35
Saturday
Game 7: Rector 66, Ridgefield Christian 64
Game 8: Izard County 80, Bay 61

1A-3
at Mount Vernon-Enola High School

Girls
Wednesday
Game 1: Wonderview 68, Midland 41
Game 2: Concord 76, Abundant Life 47
Thursday
Game 3: Mt. Vernon-Enola 54, Rural Special 29
Game 4: Nemo Vista 59, Greers Ferry West Side 35
Friday
Game 5: Mt. Vernon-Enola 62, Wonderview 58
Game 6: Nemo Vista 57, Concord 43
Saturday
Game 7: Wonderview 64, Concord 46
Game 8: Nemo Vista 33, Mt. Vernon-Enola 19

Boys
Wednesday
Game 1: Guy-Perkins 70, Greers Ferry West Side 49
Game 2: Sacred Heart 81, Concord 67
Thursday
Game 3: Shirley 46, Nemo Vista 45
Game 4: Marvell 90, Timbo 60
Friday
Game 5: Guy-Perkins 66, Shirley 63
Game 6: Marvell 78, Sacred Heart 62
Saturday
Game 7: Shirley 57, Sacred Heart 36
Game 8: Guy-Perkins 77, Marvell 72

1A-4
at County Line High School

Girls
Wednesday
Game 1: Scranton 73, Mount Ida 59
Game 2: Acorn 80, St. Paul 51
Thursday
Game 3: Kirby 55, Western Yell County 22
Game 4: County Line 49, Dierks 40
Friday
Game 5: Kirby 62, Scranton 58
Game 6: Acorn 67, County Line 53
Saturday
Game 7: Scranton 59, County Line 32
Game 8: Acorn 63, Kirby 57

Boys
Wednesday
Game 1: County Line 67, Acorn 32
Game 2: Kirby 58, Western Yell County 26
Thursday
Game 3: Mineral Springs 68, Scranton 45
Game 4: Mulberry 64, Dierks 56
Friday
Game 5: County Line 53, Mineral Springs 50
Game 6: Kirby 60, Mulberry 44
Saturday
Game 7: Mineral Springs 52, Mulberry 49
Game 8: County Line 59, Kirby 46

1A-5
at Emerson High School

Girls
Wednesday
Game 1: Ouachita 39, Woodlawn 26
Game 2: Bradley 49, Hampton 39
Thursday
Game 3: Nevada 48, Hermitage 38
Game 4: Strong 52, Emerson 50
Friday
Game 5: Ouachita 53, Nevada 49
Game 6: Strong 59, Bradley 38
Saturday
Game 7: Nevada 45, Bradley 43
Game 8: Strong 48, Ouachita 36

Boys
Wednesday
Game 1: Nevada 79, Strong 43
Game 2: Dermott 75, Taylor 45
Thursday
Game 3: Hampton 70, Emerson 68
Game 4: Bradley 65, Woodlawn 38
Friday
Game 5: Nevada 55, Hampton 23
Game 6: Bradley 68, Dermott 59
Saturday
Game 7: Hampton 45, Dermott 44
Game 8: Nevada 52, Bradley 48