State Soccer Tournament Brackets & Results

7A State Tournament
at Rogers & Heritage

Boys

Thursday
Game 1: Bryant 4, Bentonville 0
Game 2: Fayetteville 2, Southside 1 OT
Game 3: Rogers 6, Cabot 0
Game 4:  Little Rock Catholic 1, Bentonville West 0
Friday
Game 5: Springdale 3, Bryant 2
Game 6: Northside 1, Fayetteville 0 OT
Game 7:  Rogers 1, Conway 0 OT
Game 8:  Little Rock Catholic 2, Har-Ber 1
Saturday
Game 7: Northside 2, Springdale 1
Game 8: Rogers 1, Little Rock Catholic 0
Championship, at Razorback Field
Northside 6, Rogers 2

Girls

Thursday
Game 1: Mount St. Mary 4, Springdale 0
Game 2: Har-Ber 2, Northside 1 OT
Game 3: Fayetteville 3, Cabot 0
Game 4:  Conway 7, Heritage 2
Friday
Game 5: Bentonville 2, Mount St. Mary 1
Game 6: Bryant 2, Har-Ber 1 PK
Game 7:  Southside 4, Fayetteville 3 OT
Game 8:  Rogers 3, Conway 1
Saturday
Game 7: Bryant 1, Bentonville 0
Game 8: Rogers 2, Southside 1
Championship, at Razorback Field
Rogers 3, Bryant 2 (OT)

6A State Tournament
at Russellville High School & Arkansas Tech University

Boys

Thursday
Game 1: Greenwood 2, Marion 1
Game 2: Searcy 3, Sheridan 0
Game 3: Little Rock Hall 2, Texarkana 1
Game 4: Benton 7, Jacksonville 0
Friday
Game 5: Jonesboro 2, Greenwood 0
Game 6: Russellville 4, Searcy 0
Game 7: Siloam Springs 2, Little Rock Hall 1
Game 8: Benton 1, Mountain Home 0
Saturday
Game 7: Russellville 4, Jonesboro 3
Game 8: Siloam Springs 2, Benton 0
Championship, at Razorback Field
Russellville 4, Siloam Springs 1

Girls

Thursday
Game 1: El Dorado 7. Little Rock Hall 0
Game 2: Texarkana 1, Jonesboro 0
Game 3: Russellville 3, Marion 0
Game 4: Greenwood 8, Jacksonville 0
Friday
Game 5: Mountain Home 3, El Dorado 0
Game 6: Benton 3, Texarkana 1
Game 7: Siloam Springs 2, Russellville 1
Game 8: Searcy 2, Greenwood 1
Saturday
Game 7: Benton 1, Mountain Home 0
Game 8: Siloam Springs 5, Searcy 1
Championship, at Razorback Field
Siloam Springs 1, Benton 0

5A State Tournament
at Harrison High School

Boys

Thursday
Game 1: Hot Springs 2, Greenbrier 0
Game 2: Little Rock Christian 6, Paragould 0
Game 3: Hot Springs Lakeside 3, Maumelle 2 OT
Game 4: Batesville 3, Little Rock Parkview 1
Game 5: Valley View vs Beebe 0
Game 6:  Hope 1, Morrilton 0
Game 7: Pulaski Academy 4, Nettleton 0
Game 8: Clarksville 2, De Queen 1
Friday
Game 9: Little Rock Christian 1, Hot Springs 0
Game 10: Hot Springs Lakeside 2, Batesville 1
Game 11: Valley View 7, Hope 3
Game 12: Clarksville 3, Pulaski Academy 2 PK
Saturday
Game 13: Hot Springs Lakeside 3, Little Rock Christian 2
Game 14: Valley View 1, Clarksville 0
Championship, at Razorback Field
Hot Springs Lakeside 4, Valley View 3

Girls

Thursday
Game 1: Vilonia 3, De Queen 2
Game 2: Pulaski Academy 9, Paragould 1
Game 3: Harrison 6, White Hall 0
Game 4: Batesville 3, Beebe 1
Game 5: Valley View 6, Sylvan Hills 0
Game 6:  Maumelle 8, Hope 0
Game 7: Little Rock Christian 4, Greene County Tech 0
Game 8: Greenbrier 3, Hot Springs Lakeside 0
Friday
Game 9: Pulaski Academy 4, Vilonia 0
Game 10: Harrison 3, Batesville 0
Game 11: Maumelle 1, Valley View 0
Game 12: Little Rock Christian 5, Greenbrier 0
Saturday
Game 13: Pulaski Academy 4, Harrison 3
Game 14: Little Rock Christian 3, Maumelle 0
Championship, at Razorback Field
Little Rock Christian 2, Pulaski Academy 0

4A State Tournament
at Southside Batesville High School & Lyon College

Boys

Thursday
Game 1: Dardanelle 4, Nashville 0
Game 2: Monticello 2, Heber Springs 1
Game 3: Green Forest 7, Cossatot River 4
Game 4: Warren 3, Brookland 0
Game 5: Hamburg 5, Batesville Southside 0
Game 6: Arkadelphia 5, Danville 1
Game 7: Crowley’s Ridge Academy 4, Little Rock Episcopal 1
Game 8: Berryville 9, Pulaski Robinson 0
Friday
Game 9: Dardanelle 8, Monticello 1
Game 10: Warren 3, Green Forest 0
Game 11: Hamburg 5, Arkadelphia 4
Game 12: Berryville 5, Crowley’s Ridge Academy 2
Saturday
Game 13: Warren 3, Dardanelle 1
Game 14: Hamburg vs Berryville 7, Hamburg 6 (PKs)
Championship, at Razorback Field
Warren 2, Berryville 0

Girls

Thursday
Game 1: Dardanelle 8, Arkadelphia 3
Game 2: Riverview 3, Warren 1
Game 3: Central Arkansas Christian 6, Prairie Grove 0
Game 4: Little Rock Episcopal 5, St. Joseph 3
Game 5: Stuttgart 3, Heber Springs 0
Game 6: Berryville 4, Pulaski Robinson 2
Game 7: Brookland 6, ESTEM 0
Game 8: Baptist Prep 4, Shiloh Christian 3
Friday
Game 9: Dardanelle 7, Riverview 2
Game 10: Central Arkansas Christian 7, Little Rock Episcopal 0
Game 11: Berryville 7, Stuttgart 1
Game 12: Brookland 5, Baptist Prep 0
Saturday
Game 13: Central Arkansas Christian 5, Dardanelle 2
Game 14: Berryville 5, Brookland 0
Championship, at Razorback Field
Central Arkansas Christian 6, Berryville 0